NESTLE

NESTLE SA, 2025 İTİBARİYLE PAKETLERİNİN %100’ÜNÜ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR VEYA TEKRAR KULLANILABİLİR HALE GETİRME PLANINI AÇIKLADI.

Daha fazla oku
TEMA

İTALYAN YAPI MALZEMELERİ ÜRETİCİSİ TEMA BATI VIRGINIA’DA 4000 METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR TESİS KURUYOR. TESİSTE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ PLASTİKTEN YALITIM VE DRENAJ MALZEMELERİ ÜRETİLECEK.

Daha fazla oku
GENEL BAKIŞ

İTALYA, ALMANYA’DAN SONRA AVRUPA’NIN EN ÖNDE GELEN İKİNCİ PLASTİK ÜRETİCİSİ VE ÖZELLİKLE PLASTİK VE KAUÇUK MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP.

Daha fazla oku
FIRSATLAR

İTALYA SON YILLARDAKİ YAPISAL REFORMLARIYLA EKONOMİSİNİ İYİCE GÜÇLENDİRDİ. VERGİ, HUKUK VE VİZE SİSTEMİNİ DAHA AÇIK BİR HALE GETİREREK YURT DIŞI YATIRIMCILARININ İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDI.

Daha fazla oku
İTALYA İLE TİCARET

İTALYA DÜNYADA GELİŞEN DİĞER EKONOMİLERE KARŞI KONUMUNU KORUMAK VE DAHA DA İLERİ GİTMEK İÇİN YAPISAL REFORMLARA HIZ VERMİŞ DURUMDA. BU ÇALIŞMALAR EKONOMİYİ GELİŞTİRME VE ULUSLARARASI TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN BELİRLENMEKTE, İTALYA’NIN TİCARET VE EKONOMİ İLE İLGİLİ TÜM KURUM VE KURULUŞLARI TARAFINDAN DESTEKLENMEKTEDİR.

Daha fazla oku
BEYAZ EŞYA GENEL BAKIŞ
FOKUS

TÜRKİYE BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN ÜLKELERİNDENDİR. GENİŞ VE BÜYÜYEN ORTA SINIFI VE BEYAZ EŞYA SANAYİİNİN BÜYÜKLÜĞÜ TÜRKİYE’Yİ HEM BİR ÜRETİM MERKEZİ HEM DE BİR PAZAR OLARAK ÖNEMLİ KILMAKTADIR.

Daha fazla oku
SAYILARLA BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ
FOKUS

TÜRKİYE’DE BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ İLK FAALİYETİNİ MONTAJ SANAYİNE DAYALI OLARAK 1955 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİ. 1955’TEN BUGÜNE GİTTİKÇE BÜYÜYEREK DÜNYANIN EN ÖNEMLİ İKİNCİ ÜRETİCİSİ HALİNE GELDİ.

Daha fazla oku
OYUNCULAR
FOKUS

BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ TÜRKİYE SANAYİNİN ÜRETİM, İHRACAT, KNOW-HOW VE İSTİHDAM ANLAMINDA EN ÖNEMLİ ŞİRKETLERİNDEN BAZILARINA SAHİP. 2014 YILI VERİLERİNE GÖRE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ FİRMALARI SIRALAMASINDA İLK 30’DA 3, İLK 500’DE 7 BEYAZ EŞYA FIRMASI BULUNUYOR.

Daha fazla oku
NAYLON

WALLACE HUME CAROTHERS ADLI KİMYAGER, DUPONT’TA ÇALIŞMAYA BAŞLAMASININ BEŞİNCİ YILINDA YENİ BİR BULUŞA İMZA ATTI. POLİMER 6-6 ADINI VERDİĞİ BU ÜRÜNÜN 16 ŞUBAT 1937’DE PATENTİNİ ALDI VE MUHTEMELEN KULLANIM ALANLARIYLA VE ÜRÜNÜN GELECEĞİYLE İLGİLİ ÇOK FARKLI HAYALLERE DALDI.

Daha fazla oku