Made in Italy

İTALYA, ALMANYA’DAN SONRA AVRUPA’NIN EN ÖNDE GELEN İKİNCİ PLASTİK ÜRETİCİSİ VE ÖZELLİKLE PLASTİK VE KAUÇUK MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP.
İtalya, Almanya’dan sonra Avrupa’nın en önde gelen ikinci plastik üreticisi ve özellikle plastik ve kauçuk makineleri sektöründe çok önemli bir yere sahip.

İtalya 60 milyonu biraz geçen nüfusuyla dünyanın 8. büyük ve en sanayileşmiş ülkelerinden biri. GSMH’ya oranla %3.1 ticaret fazlası veriyor ve ülkedeki enflasyon düşüş eğiliminde. Düşük doğum ve ölüm oranlarının yanında uzun yaşam beklentisi, bağımlı nüfusun fazlalığına işaret ediyor. “Made in Italy” dünya çapında değer verilen bir gösterge, İtalyan ürünleri dünyada en çok saygı gören ürünler arasında 7. sırada. Endüstri istihdamı, istihdamın yaklaşık olarak %25’lik bir kısmına denk geliyor. İtalya’da refah seviyesi son derece yüksek ancak nüfus azalıyor. İtalyan ekonomisinin dijitalleşme süreci devam ediyor, özellikle e-ticaret alanı bu alanda bir fırsat kapısı.

İtalya, Almanya’dan sonra Avrupa’nın en önde gelen ikinci plastik üreticisi ve özellikle plastik ve kauçuk makineleri sektöründe çok önemli bir yere sahip. Endüstrinin Ar-Ge ve dijitalleşme sürecine uyum sağlamasına baktığımızda İtalyan plastik sektörünün öncü sanayi kollarından biri olduğu görülüyor; bu da İtalyan plastik sektörünün dünyadaki temel oyunculardan biri olma özelliğini devam ettireceğini gösteriyor. Tabii ki İtalyan plastik sanayinin geleceği büyük oradan AB ekonomisi, AB sanayi politikası ve AB’nin plastik konusundaki tavrına bağlı.

Mükemmel Tasarım ve Yüksek Statü

  • Mükemmel tasarım ve temsil ettiği yüksek statüyle İtalyan ürünleri dünya çapında ilgi görmekte.
  • “Made in Italy”,nin dünyada endeks puanı 84 ve 7. sırada.
  • İtalyan ürünleri özgünlük, mükemmel tasarımlarıyla olağanüstü yüksek puanlar alıyorlar.
  • “Made in Italy”, özellikle Güney Amerika, Arap ülkeleri ve Avrupa’da popüler.
  • İtalyan ürünleri fiyat-performans oranı, sürdürülebilirlik ve adil üretim değerlendirmelerinde ise ortalamanın altında puan alıyorlar.
  • İtalyan ürünleriyle ilgili en düşük değerlendirme sonuçları ise komşusu İsviçre’de.
Top 10: “Made in Italy” en üst düzey itibarı gördüğü ülkeler.
Ürün özelliklerine göre tercih oranları

Temel Ekonomik Göstergeler *

GSYİH: 2.071.000 milyar dolar
GSYİH Büyüme Hızı: %0,6
Kişi başına düşen milli gelir: 33.315 dolar
Enflasyon oranı: %0,2
İşsizlik oranı: %13,4
Sektörlere göre işgücü dağılımı: %73,3 hizmetler, %24,9 sanayi, %1,8 tarım

* 2014 verilerine göre

ÖNCEKİ KONULAR

PAYLAŞ