Hayat Kurtaran Plastikler

YOLDA PROTEZ BACAĞIYLA KOŞAN MİNİK BİR AT GÖRÜRSENİZ ŞAŞIRMAYIN, O BAHARDA ÇAYIRLARDA KOŞMAK İÇİN AHIRINDAN KAÇMIŞ ANGEL MARIE OLABİLİR.

Hayvan orthotisti Derrick Campana hareket problemi olan yüzlerce hayvana yardım ediyor. Plastiklerin çok amaçlı kullanılabilir ve kolay şekillendirilebilir olmalarından faydalanıp farklı tip problemlere farklı çözümler getiriyor. Kimi hayvanların bacaklarına destek ekipmanları yaparken kimileri içinse protezler üretiyor.

Minik Angel Marie Campana’nın hastalarından biri. Angel Marie henüz 2 günlükken, annesi yanlışlıkla ön ayağına basmış ve ayağı kesilmek zorunda kalmış. Tek başına etrafta dolaşması çok zorlaşmış ve bu durum ağır komplikasyonlara yol açmış. Minik Angel Marie’nin sahibi ve aynı zamanda Double B Equine Rescue isimli kendini zarar görmüş, terk edilmiş, yaralı atları tedavi etmeye adamış kar amacı gütmeyen organizasyonun kurucu olan Lennie Angel Marie’ye yardım etmesi için Derrick’e ulaşmış. Derrick Angel Marie’ye özel bir bacak protezi, diğer bacağına da plastikten yapılmış bir destek geliştirmiş. Her ne kadar Angel Marie bu parçalara hemen alışamamış olsa da artık yürüyebiliyor, kendi başına yemek yiyebiliyor ve akranları gibi fırsat buldukça ahırından kaçabiliyor!

ÖNCEKİ KONULAR

PAYLAŞ