MOTOR KULLANICILARININ GÜVENCESİ PLASTİK

MOTOSİKLET EKİPMANLARI DENDİĞİNDE İLK AKLIMIZA GELEN KONU ŞÜPHESİZ Kİ GÜVENLİK EKİPMANLARI.

Motosiklet ekipmanları dendiğinde ilk aklımıza gelen konu şüphesiz ki güvenlik ekipmanları. Sanıyoruz ki şu an itibari ile motosikletiniz için gerekli ekipmanlar hakkında aklınızda bazı aksesuarlar ve kıyafetler oluşmuştur. Biz biraz daha detaylandırarak, zihninizdeki olguyu netleştireceğiz. Böylece ihtiyacınız olan motosiklet ekipmanları ve aksesuarlarını kısa sürede temin edebileceksiniz.

Motosiklet sürücüleri çok iyi bilirler ki güvenli sürüş için önce sürüş eğitimlerini eksiksiz tamamlamaları ve becerilerini geliştirmeleri hemen ardından ise uluslararası anlamda kabul görmüş motosiklet ekipmanları ile yola çıkmaları son derece önemli. İlk önceliğimiz elbette kask, motosiklet kaskları yalnızca sürücü için değil, iki kişi seyahat edilen durumlarda her iki kişi için de oldukça önemli.

Motosiklet ekipmanları arasında hayati önem taşıyan diğer unsurlara gelelim. Motosiklet montu, pantolonu, motorcu eldiveni, dizlik, bellik, sırtlık ve motorcu botları da unutulmaması gereken motosiklet ekipmanları arasında yerini alıyor. Motosiklete sürücü ya da arkada oturacak şekilde, kısacası herhangi bir sebeple binecek herkesin ekipmanları tamamlaması gerektiği gerçeğini unutmamalı ve ihmalkarlıktan uzak durulmalı.

Peki Bu Motorcu Ekipmanları Hangi Malzemelerden Yapılıyor?

Karbon fiber dolgulu polimer kompozitlerinden yapılan kasklar hem dayanıklı hem de hafiftir. Ama bunlar ABS plastikten yapılanlardan sadece biraz daha iyidir. Kaskta malzeme kalitesi emniyetten çok konforla ilgili bir meseledir. Kask içi gürültünün azaltılması, terletmeyen, buğulanma yapmayan bir iç havalandırma için kaskın çeşitli yerlerine delikler açılır. Kanallar ve kapaklar takılır. Bu delikler tek parça yüzeyi zayıflatan şeylerdir. Hem ince ve hafif hem havadar ve gürültüsüz hem de sağlam bir kask istiyorsanız paraya kıymak zorundasınız.

Mafsallı dizlik: Eğer diz korumalı bir pantolon kullanmıyorsanız dizlik kullanmak dizinizi darbe ve sürtünmelerden koruyacaktır.
Dirseklik: Bir kaza anında diziniz ile birlikte en çok darbeyi dirsek bölgesi almaktadır. Eğer dirsek korumalı bir mont kullanmıyorsanız dirseklik kullanmak dirseğinizi koruyacaktır.
Bellik ve sırtlıklar: Korumalı bir bellik/sırtlık kullanmanız hem soğuk havalarda böbreklerinizi üşütmenizi engelleyebilir hem de kaza anında belinizi/sırtınızı darbelerden korur.

Bütün bu sert koruma ekipmanlarının iç kısmında visco elastik köpük, dış kısmında ABS ve benzeri plastikler kullanılır. Böylece iç kısım vücut şeklinizi alarak, rahat ve yumuşak yapısı ile konfor sunar. Ve iç kısımdaki visco köpük, darbe aldığında sertleşir. Bu korumaları mevcut montunuza veya pantolonunuza monte edebilirsiniz.

PAYLAŞ