ALMANYA’DA ÖNCÜLERİN FUARI “K TRADE 2019”

Tarihlerini denk getirdiğimiz bütün fuarlardan bahsetmek önceliklerimizden biridir. Lakin bu fuar, diğerlerinin de zirve noktası şu anda. Sektörün en büyük fuarı, “Öncülerin Dünyası” olarak nitelendirebileceğimiz, K Trade 2019’a hoş geldiniz.

Tarihlerini denk getirdiğimiz bütün fuarlardan bahsetmek önceliklerimizden biridir. Lakin bu fuar, diğerlerinin de zirve noktası şu anda. Sektörün en büyük fuarı, “Öncülerin Dünyası” olarak nitelendirebileceğimiz, K Trade 2019’a hoş geldiniz.

Almanya’nın gözde şehirlerinden Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan K 2019 zirvesi, The Düsseldorf Exhibition Centre (Düsseldorf Sergi Merkezi) lokasyonunda gerçekleşecek. Mevcut zorlukların üstesinden gelmek üzere, yaklaşık 3.200 uluslararası katılımcı plastik ve kauçuk endüstrisindeki en son gelişmeleri ve çığır açan yenilikleri size göstermek için bu fuarda toplanıyor. Çağımızın şu anki zorlukları, sadece katılımcıların stantlarında değinilen sıcak konular arasında kalmayacak, aynı zamanda destekleyici programda kapsamlı bir şekilde ele alınacaktır. K 2019’da öncelikli konular neler, bir göz atalım.

 

Sektördeki en iyi firmalardan hammaddeler, yardımcı maddeler ve geleceğin malzemeleri. Makine ve ekipmanlar, dünya prömiyerleri ve karmaşık üretim birimlerinin canlı gösterimleri. Yarı tamamlanmış ve prototip ürünler, teknik parçalar ve güçlendirilmiş plastikler. İklim değişikliğinin, her şeyden önce plastik ve kauçuk endüstrisi için büyük avantajlar getirmesi. Bilim, araştırma, kurum ve hizmet sağlayıcılardan gelen uluslararası uzmanlarla diyaloglara geçme şansı.

Mutlaka kaçırılmaması gereken etkinlikler!

Plastikler geleceği şekillendiriyor: Özel gösteri, endüstrinin küresel aşamaları. Heyecan verici formatlar dahilinde, geleceğin plastiklerle nasıl şekillenebileceği tartışılacak.
Bilim Kampüsü: Araştırma ve öğretim forumunda üniversiteler, kolejler ve bilimsel kurumlar en son araştırmalarını sunacaklar ve sizlerin sorularınızı yanıtlayacaklar.
Malzeme ve Tasarım: Tıbbi ve otomotiv, tüketici elektroniği ve spor malzemelerinin plastiklerin kullanımında liderler ile röportajlar.

Fuarın özellikle en can alıcı noktası, kesinlikle “Plastik Endüstrisi 4.0” olacak gibi görünüyor.

Üniversite Profesörü Dr. Christian Hopmann öncülüğünde, sektörde gerçekleşen dijital dönüşümün plastik ve kauçuk endüstrisinin temel görevi olduğunu belirtiyor olacak. Daha fazla verimlilik için Mühendislik 4.0 Sanatı, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zekanın optimum ağı, makine ve ekipmanların mükemmel üretim birimlerine dönüştürülmesi bazı konu başlıklarından sadece birkaçı. K 2019’daki yaklaşık 3.200 uluslararası katılımcı, plastik ve kauçuk endüstrisindeki tüm trend konularındaki en son gelişmeleri ve çığır açan yenilikleri gösterecek.

Bilim kampüsünde özellikle, genç profesyoneller ön planda olacak gibi görünüyor.

K 2019’daki katılımcıların ve ziyaretçilerin, plastik ve kauçuk sektöründeki bilimsel faaliyetlere ve bulgulara yoğun bir bakış açısı kazanmalarını sağlayacak. Şirketler ile üniversiteler arasında deneyim alışverişini teşvik edecek. Enstitüler ve araştırma tesisleri mezunlarına seçebilecekleri potansiyel iş fırsatlarını göstermek için genç ve doktora öğrencilerine, özellikle ağırlık verecek ve sorularını yanıtlayacaklar.

Peki fuar tarihinden önce gidecekler veya sonrasında birkaç gün daha kalacaklar için, bu Düsseldorf’ta nerelere gidilir? Nereleri görmek gerekir?

Öncelikle, fuara bilet alırken sunulan gemi hotelden de yer ayırtabilirsiniz. Orkestrası, kahvaltısı ve daha pek çok içeriği ile böyle bir hizmet sunmuşlar organizatörler.

Almanya, Türk seyahat severlerin en çok seyahat ettiği ülkeler arasında bulunuyor. Bu ülkenin en bilinen şehirleri arasında Berlin, Köln, Münih ve Frankfurt bulunuyor. Ancak Düsseldorf şehri de yeşilliği, yüksek yaşam standardı ve alışveriş imkanlarıyla çok gözde bir yer. Düsseldorf turu planlayanlara yardımcı olabilecek küçük bir gezi rehberi hazırladık. İşte Düsseldorf’ta gezilecek yerler:

Benrath Sarayı

Düsseldorf’ta bulunan Benrath Sarayı çok mütevazi bir mimariye sahip. Dış cephesinde kullanılan pembe rengi ile de çok güzel duruyor. Barok tarzındaki mimarisi ile döneminin tüm özelliğini yansıtıyor. Sarayın içerisinde gezebileceğiniz iki tane müze var. Bunlardan biri Doğa Tarihi Müzesi ve diğeri ise Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi. Sarayın etrafında da kocaman bir bahçe bulunuyor. Bu bahçe içerisinde bir de gölet var.

Marktplatz

Şehrin ana meydanı olarak bilinen Marktplatz, turistlerin ilk uğradığı yerler arasında. Bu meydan Jan Wellem Heykeli’ne ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Düsseldorf turunuzu kış aylarına planlıyorsanız Noel zamanı büyük bir Pazar kuruluyor. Noel alışverişi yapmak için birbirinden güzel hediyelik eşyaları burada bulabilirsiniz. Meydanda bazı zamanlarda büyük festivaller ve etkinlikler de düzenleniyor. Yani anlayacağınız gibi, şehrin en hareketli meydanı burası.

K21 Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Carlstadt bölgesinde yer alan ve ismi çok zor telaffuz edilen Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, sanat eserlerinin sergilendiği büyük bir müze. Burada Picasso gibi dünyaca ünlü sanatçının eserleri sergileniyor. 1960’lı yıllarda yapılan müze içerisinde 3 farklı sergi alanı bulunuyor. Giriş ücreti biraz pahalı oluyor ama içeri girince buna değer olduğunu anlıyorsunuz.

Tritonenbrunnen Çeşmesi

Şehrin en hareketli caddesi Königsalle’de bulunan Tritonenbrunnen Çeşmesi, gölün hemen başında gelenleri karşılıyor. Çeşme heykellerle süslenmiş şehrin tarihi yapıları arasında yerini alıyor. Ayrıca turistlerin ilgi odaklarından biri.

Rhine Kulesi

Düsseldorf’u ayaklarınızın altında görmek istiyorsanız size Rhine Kulesi’ni öneriyoruz. Burası Rheinturm adı ile de bilinir. Ren Nehri’nin kenarında 234 metre uzunluğundaki kuleden, şehrin panoramik manzarasını seyredebilirsiniz. Bu uzun yapı 1979 yılından günümüze kadar gelmiş sapasağlam bir kule.

Medienhafen

Liman bölgesinde konumlanan Medienhafen, Medya Limanı olarak da biliniyor. Eskiden önemli bir liman bölgesi olmasına rağmen, artık iş merkezi haline gelmiş. Rhine Kulesi de burada yer alıyor. Bölge farklı yapıdaki mimariye sahip binaları ile turistleri kendisine çekiyor. Burada yemek yiyebileceğiniz çok sayıda kafe ve restoran bulunuyor. Bu bölgeye gelip Düsseldorf’ta ne yenir diye soranlara hemen hardallı bifteği öneriyoruz. Aslında sadece hardalla yapılanı değil, diğer soslarla yapılan bifteklerin de tadı harika. İlginç bir tat arayanlara bezelye çorbasını tavsiye edebiliriz.

Alışveriş İçin Königsallee Caddesi ve Carlstadt Bölgesi

Şehirde alışveriş yapabileceğiniz en bilinen yer Königsallee Caddesi’dir. Bu cadde üzerinde birbirinden ünlü markaların mağazaları bulunuyor. Bu cadde neredeyse yılın her zamanı turistlerin akınına uğruyor. Cadde üzerinde bir de büyük alışveriş merkezi bulunuyor. Kö Galerie Düsseldorf adındaki bu alışveriş merkezi içerisinde, dünyaca meşhur olan markaların mağazaları bulunuyor. Ayrıca alışveriş esnasında acıkırsanız, klasik olarak merkezin içinde fast food mekanları da bulunuyor. Ama Düsseldorf’a gelmişseniz, buraya özgü yemeklerden yemenizi öneririz. Cadde üzerinde yerel yemekleri bulabileceğiniz pek çok kafe ve restoran da bulunuyor.

Şehrin Carlstadt bölgesi Königsallee Caddesi’ne göre daha az hareketli. Hatta burası için huzurlu bile denilebilir. Barok tarzındaki mimarisi ile bilinen bölgede, alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mağaza bulunuyor. Burada Carlsplatz Market adı verilen sebze ve meyve pazarı kuruluyor. Bizim ülkemizde kurulan pazarlar aklınızaa gelmesin sakın. Çünkü burası bir hayli büyük.

BİLETLER İÇİN: (https://shop.messe-duesseldorf.de/cgi-bin/bms_visit/lib/pub/tt.cgi/Ticketshop_der_K_2019.html?oid=17497&lang=1&ticket=g_u_e_s_t)

PAYLAŞ