AYNA AYNA SÖYLE BANA

Burada, Aynalı Akrilik ve Polikarbonat Aynalı Örtüler arasındaki farklı özelliklere göz atacağız.

Bugün bize sunulan çok farklı malzeme türleriyle, hangi proje için hangi malzemeyi kullanmamız gerektiğini nasıl bilebiliriz? Fiyatlar büyük ölçüde değişkenlikler gösterebilir. Döviz durumları malum sonuçta. Bu nedenle eldeki iş için doğru yansıtılmış plastiği seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Şahsi olarak, sakar bir insansanız ve önünüzdeki 100 yılı şanssız geçirmek istemiyorsanız, mutlaka evinizde bu tip aynalar kullanmalısınız. Hani yanlışlıkla kırar da batıl inancınız tetiklenir diye söylüyoruz.

Burada, Aynalı Akrilik ve Polikarbonat Aynalı Örtüler arasındaki farklı özelliklere göz atacağız.

Aynalı Akrilik


Aynalı Akrilik genellikle levha halinde gelir. Aynalı camınkine benzeyen mükemmel yansıma sunan hafif bir malzemedir. Camdan 100 kat daha güçlü olan bu ürün, çeşitli sektörlerde güvenlik aynaları yapmak için kullanılır.

Akrilik Aynalar, basit bir ılık su ve sabun çözeltisi uygulayarak temizlenebilir. Bazı kimyasallar akrilik malzemeye zarar verebilir ve çizilmelere neden olabilir, bu nedenle hazır temizlik solüsyonlarının etiketini kontrol edin.

 

Hava şartlarına dayanıklı olmasına rağmen, akrilik aynalar genellikle iç mekân uygulamalarında kullanılır. Akrilik Aynalar ile çalışmak kolaydır. Bir bıçak, kazıyıcı ile kesilebilirler ve ayrıca kırmadan delmek mümkündür. Polikarbonat aynalı tabakalara göre %50 daha az maliyet sunan Akrilik tabaka, kısa vadeli projeler için idealdir.

Polikarbonat Aynalar


Polikarbonat Ayna da levha şeklinde gelir. Son derece hafif (yaklaşık cam ağırlığının üçte biri), üstün optik netlik sunarak cam aynaların güvensiz veya çok ağır olacağı alanlarda tercih edilen bir malzeme olmasını sağlar.

Camdan yaklaşık 250 kat daha güçlü olan Polikarbon aynalar neredeyse kırılmaz ve tabaka belli bir kalınlığın üzerine çıktığında kurşun geçirmez hale gelir. Polikarbonat aynalar, benzin ve asit gibi kimyasallara karşı oldukça dirençlidir, bu nedenle çoğu satın alınan temizlik solüsyonuyla temizlenebilirler. Ancak üzerinde kılcal çizilmeler oluşabilir, bundan ötürü yeni bir temizleme çözeltisi kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

Tamamen hava koşullarına dayanıklı Polikarbonat sıcaklık değişimleri ile iyi başa çıkmaktadır. Kalıcı bir hasara neden olmadan genişleyebilir ve daralabilir. Dış mekân uygulamaları için popüler bir seçimdir. Polikarbonatın kesilmesi biraz zordur, ancak bu özellik Akrilik’ten daha kolay delik açılmasını sağlar. Çatlama veya ufalanma olasılığı çok daha azdır. Polikarbonat ayna levhalar pahalı olabilir, ancak uzun vadeli bir proje için bir yatırımdır.

PAYLAŞ