İKİNCİ ŞANS

Her alışverişte, uzun ömürlü, yeniden kullanılabilir veya en azından geri dönüştürülebilir olanların peşinde oluyoruz.

Ev içi ürünler için alışveriş yaparken, her zaman bir tüketici olarak fazlaca düşünüyoruz. Malzemelerde yaratıcılığı seviyoruz ve her zaman ağır seramikler veya pahalı ürünler almak istemiyoruz. Her alışverişte, uzun ömürlü, yeniden kullanılabilir veya en azından geri dönüştürülebilir olanların peşinde oluyoruz. Tasarım sevenlere hitap eden yeni geri dönüştürülmüş plastik ürün dalgasıyla, karbon ayak izimizi azaltabileceğimizi ve evimizi iyi malzemelerle doldururken iyi olabileceğimizi bulduk. Göz alıcı tasarım kavramlarını ve ev eşyası sorunlarının giderilmesinde basit çözümleri hala göz ardı ederken, plastiği çöp alanlarından uzak tutan çok sayıda insan da bilinçlerini kazanmış bulunmakta.


Plastik Kadehler

Bahçede vermiş olduğunuz ufak partinin tadı, cam kırıkları ile bölünmesin. Bu durumda plastik bardaklar, açık havada vermiş olduğunuz kutlama, parti ve daha nicesi için uygun bir seçenek olacaktır. İstiflenebilir, kristal berraklığı elde edebilir, kırılmaya karşı dirençli ve yeniden kullanılabilir. Bunlar geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ve bazı içecek kadehleri. Bu sayede, şayet kırmanın bir yolunu bulsanız bile çöpe değil, geri dönüşüme kutusuna atmanız yeterli.


Eviniz İçin Geri Dönüştürülebilir Dekorasyonlar

Bilinçli dekoratörler, iç ve dış mekân kullanımı için özel üretilmiş ve geri dönüştürülmüş premium plastik halılar gibi alternatif malzemeleri göz önüne alarak, bir odayı doldurabilir. Polipropilene ürünlerine, ikinci bir hayat vermenin yanı sıra bu halılar geleneksel malzemelerin kullanmadığı özelliklere sahiptir. Küflenmeye karşı dirençli, geri dönüşümlü ve UV ışınlarına karşı dayanıklı. Temizlenmesi kolay, bakımı kolay ve yapıları yumuşak hissiyat veriyor olsa da bu onları güçlü ve dayanıklı kılar.


Bahçe İşleri İçin Birebir

Bir bahçeli eviniz varsa, bu üç parçalı doğa kiti ile çocuğunuz dışarıda keyifle kendi bahçe işlerini türetebilir. Kit, ABD’de %100 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış tırmık, kürek ve sulama kabı ile birlikte geliyor. Tamamen dayanıklı, bulaşık makinesinde yıkanabilir ve her tür aşınma, yıpranmaya dirençlidir.


Yemek Takımı Da Mı?

Sofra takımında gördüğümüz daha ilginç tasarımlardan bazıları, genellikle yeni materyaller içermektedir. Bu plastik yemek takımı seti, yüksek kaliteli bir melaminden yapılmıştır.

%40 geri dönüştürülmüş sanayi sonrası malzemeden oluşur ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Tasarımları ile adeta altın bir inovasyon çağı gelmiş gibi. %100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılan, eko-modern dökülmeye karşı dayanıklı placatats yerleştirilmiş. Ancak, yumuşak dokuları ve çağdaş tasarım öğeleriyle diğer yemek takımları ile arasındaki farkı anlayamazsınız.

Görseller için kaynak: https://www.plasticsmakeitpossible.com/plastics-at-home/its-not-a-comeback-these-recycled-plastics-deserve-a-second-life-in-your-home/

 

PAYLAŞ