DUVARLARI PLASTİK İLE KORUYUN

Bazen ne kadar uğraşsak da duvarları, yüzeyleri döküntülü hallerinden ve kirden korumak, temiz tutmak imkansızdır. Zaman ile bu tür hasarlar, geri dönüşü imkânsız hasarlara neden olabilir.

Bazen ne kadar uğraşsak da duvarları, yüzeyleri döküntülü hallerinden ve kirden korumak, temiz tutmak imkansızdır. Zaman ile bu tür hasarlar, geri dönüşü imkânsız hasarlara neden olabilir. Bu da pahalı onarımlara, sıva, duvar kâğıdı ve diğer korunmamış yüzeylerin tüm bölümlerinin değiştirilmesi ihtiyacına yol açabilir. Maliyeti pek bir yüksek olacaktır.

Fakat bazı insanlar, evlerindeki duvarları ve yüzeyleri korumak, temiz tutmak veya kolay temizlenebilir hale getirmek için, şeffaf plastik kaplamaları kullanmaya başlamışlar. Plastiğe şekil ve renk vermenin kolay bir iş olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlla şeffaf kullanmak zorunda değilsiniz, istediğiniz desenler ile süsleyebilir ve daha şık görüntüler elde edebilirsiniz.

Ve işte bazı kullanım alanlarından görselli örnekler, sizlere de ilham verebilir.

Bisiklet Garajı

Bisiklet sürmek ve bisiklet ile seyahat etmek, giderek daha popüler bir ulaşım ve keyifli bir hobi haline gelmeye başladı. Ancak bununla birlikte bisikletleri, ıslak havalardan uzak bir alanda güvenli bir şekilde saklama problemi ortaya çıkıyor. Onları iç mekanlarda depolamak muhtemelen iyi bir fikir olabilir. Ancak bu, arkasındaki duvarlara tekerler sürtünme izleri ve gres yağı ile zarar verme riskini de beraberinde getirmektedir.

Görselde de gördüğünüz üzere, şeffaf, dayanıklı ve duvara montelenmiş plastik plakalar ile duvarları korumak mümkün.


Çöp Kutusu Etrafındaki Duvarı Koruyun

Her gün kullandığımız eşyaların, bulundukları bölgelere zarar verebileceği bir gerçektir. Çöp kutularının pedallarına basarak kapağını açıyoruz, fakat bu hareketimiz onu duvara doğru itmektedir aynı zamanda. Hal böyle olunca, arkadaki alana sık sık çarpma ve bu alanda çizilmelere neden olabilecek yapılarının da farkındasınızdır.

Düzenli ve şık görünen bu çözüm, duvarların koruyucu kaplama ile bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca çöpten yayılabilecek küf gibi mikro organizmaların da tutunmasını zorlayacak, temizliği kolay olacaktır.


Kapı Koruyucular

Günlük hayatımızda belki de en çok kullandığımız yapılar, kapılardır. Kapıları üretirken her ne kadar malzemesi dayanıklı üretilse de üstüne atılan boya için aynı şeyi söylemek güç olur. Bu neden ile özellikle kapı çevresinde oynayan çocuklar ve evcil hayvanlarınız varsa, verebilecekleri zararları engellemiş olursunuz.

Kapı panellerinin üzerine plastik kaplama takılması, sık sık meydana gelebilecek kir ve hasarı azaltabilir. Yeniden boyama ihtiyacını azaltır ve ayrıca bir kirlenme söz konusu olduğunda silinmesi çok daha kolay hale gelir.


Banyo Duvar Koruması

Banyo alanlarının temiz ve hijyenik tutulması zordur, özellikle halka açık bir alandaysa. Takılması kolay plastik tabakaların kullanılması, mikropların, nemin, rutubetin ve kirin tutunmasını önlemenin harika bir yoludur. Size yüzeyi fırça ile temizleme seçeneği sunar ve aksi takdirde boyalı veya kâğıt duvarlarda kullanamayabileceğiniz deterjanlar kullanmanızı sağlar.

Duvar ve yüzeyleri plastik ile korumanın sayısız yolu vardır, fakat biz size ilham verebilecek birkaç örneği sunduk. Eğer sürekli tekrardan sıva, boya yapmak istemiyorsanız bu plastik koruma çözümleri tam size göre. Aynı zamanda bu tarz plastik plakalar sayesinde, belli ölçülerde ses yalıtımı bile sağlayabilirsiniz.

PAYLAŞ