EPSAN BAŞARILI YÖNETİLEN ŞİRKET ÖDÜLÜNÜ ALDI

Dünyada şüphesiz en keyif verici olanı ödüller ve törenleri. Sanırım bir şirket yönetimini en çok keyiflendiren durumlardan biridir. Ve işte başarılı bir şirketimizin aldığı, “Başarılı Yönetilen Şirket Ödülü”.

Dünyada şüphesiz en keyif verici olanı ödüller ve törenleri. Sanırım bir şirket yönetimini en çok keyiflendiren durumlardan biridir. Ve işte başarılı bir şirketimizin aldığı, “Başarılı Yönetilen Şirket Ödülü”.

Türkiye’nin PA alanında önde gelen polimer kompaund üreticisi Epsan, Deloitte Private tarafından uygulanan “En İyi Yönetilen Şirketler” programı kapsamında ödüle layık görüldü. Epsan’dan yapılan açıklamada, Deloitte Private tarafından 20 ülkede uygulanan ve geçen yıl Türkiye’de ilki düzenlenen En İyi Yönetilen Şirketler (Best Managed Companies) programının 2019 yılı kazananları belli olduğu duyuruldu.

Açıklamada, “Ümit Boyner başkanlığındaki jüri ve 23 uzman Deloitte şirket koçunun, 1000 saati aşkın çalışmalarıyla; strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar alanlarındaki değerlendirmeleri sonucu Epsan ödüle layık görüldü.” denildi.

Epsan, 5 kıtada 25 iş ortağı ile 40 ülkeye direkt dağıtım yapıyor. Epsan, mühendislik plastikleri alanında 40 yılı aşkın tecrübesiyle; otomotiv başta olmak üzere, elektrik-elektronik, beyaz eşya, savunma, tarım ve mobilya gibi ana sektörlere; etkin, güvenilir, sürdürülebilir ve çevre dostu ürün ve çözümler sunuyor. Ar-Ge merkezi unvanına sahip olan Epsan, Poliamid 6 ve 6.6. ürünleri başta olmak üzere; PPA, PBT, PET, PBT/PET, PA/ABS ve PBT/ASA kompaundlarını Bursa Serbest Bölge ve Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesindeki iki tesisinde üretmeye devam ediyor.

Deloitte Private tarafından yürütülen En İyi Yönetilen Şirketler belirlenmesi programında önceliğe alınan kriterler şöyle:
• Aile üyelerinin ve profesyonellerin de dahil edildiği kapsayıcı bir yönetim yapısı,
• Katılımcı bir süreç sonrasında oluşturulmuş güçlü bir strateji,
• Strateji ile uyumlu hedeflerin belirlenmesi ve şirketin her kademesine yayılacak şekilde takip edilmesi,
• Güçlü bir finansal yapı ve raporlama altyapısına sahip olunması,
• Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapılması,
• Kurum değerlerine, çalışan deneyimine ve şirket kültürüne önem verilmesi,
• Topluma geri verme bilincinin gelişmiş olması.

 

PAYLAŞ