VAN’DA ŞİŞEDEN DUVAR SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜLÜ ALDI

Bazen biraz yaratıcı olmakta ve başında iyi bir yönetici olmasının faydaları saymak ile bitmez.

Bazen biraz yaratıcı olmakta ve başında iyi bir yönetici olmasının faydaları saymak ile bitmez. İşte bu yazımızda okuyacağınız öğretmenin yetiştirdiği ve yetiştireceği gençler, gelecek nesilde büyük roller oynayabilecekler. Herkesin başında böyle bir öğretmen olması dileği ile.

Van’da bir köy okulunun öğretmen ve öğrencileri, 100 bin plastik su şişesi topladı. Daha sonra, bu şişelerin içlerini kumla doldurarak okula duvar yaptılar. Öğrencilerin bu projesi onlara ödül getirdi. Van Erciş’de, Derekent Köyü İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Sıfır Atık Projesi’ne destek için kolları sıvadı. 100 bin plastik şişe toplayan ekip, içlerini kumla doldurdukları 10 bin şişeyle duvar ördü. 90 bin şişe ise geri dönüşüme kazandırıldı.

Proje, 1 Kasım’da Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşen 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi‘nde jüri özel ödülüne layık görüldü. Öğrenciler ödüllerini Sıfır Atık Projesi’nin mimarı olan Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

Projeyi Genişletmek İstiyorlar

Okulun öğretmenlerinden Yusuf Aktaş, Erçiş’teki yaklaşık 50 bin öğrenciyi işin içine kattıklarını söyledi. “Bu farkındalığı oluşturmaya çalıştık. Başarılarımızın, çabalarımızın bu şekilde nihayetlenmesi bizi gerçekten mutlu etti.”

Ödüle En Çok Sevinenler İse Köy Okulu Öğrencileri Oldu.

Öğrencilerden İremsu Yiğit ise, “Bu sayede Cumhurbaşkanımızın eşini görmüş olduk ve ben bunun için çok mutluyum” dedi. Sıfır Atık Projesi’ne destek veren öğretmenler, şimdi bu anlamlı projeyi daha da genişletmek istiyor.

Bu kadarını bile başarmaları, onların daha iyi bir okul, daha iyi imkanlar almaları gerektiğini göstermiyor mu?

Görseller için kaynak: https://www.trthaber.com/haber/yasam/siselerle-duvar-orduler-odule-layik-gorulduler-439901.html

 

PAYLAŞ