ÇÖPÜNÜZÜ ATARKEN İZLENİYOR OLABİLİRSİNİZ

İNGİLTERE’DE ÇÖP KURALLARINI İHLAL EDENLERİ TESPİT ETMEK İÇİN KAMERA KAYITLARI KULLANILIYOR VE KURALLARA UYMAYANLAR 60 STERLİNE VARAN (YAKLAŞIK 265 TÜRK LİRASI) PARA CEZASIYLA KARŞI KARŞIYA KALIYOR. GERİ DÖNÜŞÜMDE BAŞARI PLASTİK, KAĞIT VE CAM GİBİ SEKTÖRLERE OLUMLU YANSIYOR.

Daha fazla oku
PLASTİKTE AVRUPA’NIN LİDERİ

AVRUPA YILLIK 446 MILYON TONLUK BİR TALEP ÜRETEN BİR PLASTİK PAZARINA SAHİP. BU TALEBİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ YÜKSEK KALİTE VE PERFORMANS BEKLENTİSİ. DÖRT AVRUPA ÜLKESİ DÜNYA PLASTİK ÜRETİMİNDE İLK 10’DA. DÖRTLÜNÜN LİDERİYSE HER ZAMANKİ GİBİ ALMANYA.

Daha fazla oku
SAYILARLA ALMANYA

ALMAN PLASTİK ENDÜSTRİSİ, HER YIL 91 MİLYAR EURO’DAN FAZLA SATIŞ YAPMAKTA. SEKTÖR, YAKLAŞIK 3.300 ŞİRKETTEN OLUŞMAKTA. BU ŞİRKETLER, YAKLAŞIK 393.000 KİŞİLİK BİR İŞGÜCÜNÜ İSTİHDAM ETMEKTE. ENDÜSTRİ, YERLİ SANAYİ ÜRETİMİNİN YÜZDE ALTISINDAN FAZLASINA SAHİP.

Daha fazla oku
TÜRKİYE OTOMOTİV SEKTÖRÜ
FOKUS

2008 KÜRESEL FİNANS KRİZİNDEN SONRA OTOMOTİV ÜRETİMİ, KUZEY AMERİKA, AVRUPA VE JAPONYA GİBİ YILLARDIR BU SEKTÖRDE DEVAMLI BÜYÜYEN ÜLKELERDEN ÇİN, HİNDİSTAN, TÜRKİYE GİBİ PAZARLARI HIZLI BÜYÜYEN, ARAÇ SAHİPLİK ORANININ DOYUM NOKTASINDAN ÇOK UZAKLARDA OLDUĞU ÜLKELERE KAYDI.

Daha fazla oku
SAYILARLA OTOMOTİV
FOKUS

TÜRKİYE OTOMOTİV ANA SANAYİNDE OTOMOBİLDEN OTOBÜSE TÜM SEGMENTLERİ KAPSAYAN GENİŞ BİR YELPAZEDE ÜRETİM YAPILMAKTADIR. TÜRKİYE AVRUPA’NIN EN BÜYÜK TİCARİ ARAÇ ÜRETİCİSİDİR.

Daha fazla oku
SEKTÖRDEKİ GELİŞMELER & FIRSATLAR
FOKUS

2014 YILI RAKAMLARIYLA TÜRKİYE’DE HER BİN KİŞİYE 189 ARAÇ DÜŞMEKTE İKEN, BU RAKAM AVRUPA’DA 569, ABD’DE İSE 808’DİR. HEM BU RAKAMLAR, HEM DE ARAÇ PARKININ YÜKSEK BÜYÜME HIZI, TÜRKİYE’DE ARAÇ TALEBİNİN HENÜZ DOYUM NOKTASINA ULAŞMADIĞINI GÖSTERMEKTE. OTOMOTİV SEKTÖRÜ İÇİN FIRSAT OLARAK GÖRÜLEN BU DURUM AŞAĞIDAKİ DETAYLARLA KARŞIMIZA ÇIKMAKTA.

Daha fazla oku
TESLA – Gelecek

TEKNOLOJİ DÜNYASININ STEVE JOBS’TAN SONRAKİ YENİ YILDIZI ELON MUSK VE TESLA’YI OTOMOTİV SEKTÖRÜYLE İLGİSİ OLSUN OLMASIN HERKES DUYMUŞ DURUMDA. BU DA OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ AÇISINDAN MUSK VE TESLA’NIN GERÇEKLEŞTİRECEKLERİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.

Daha fazla oku