CERRAHLAR NEFES ALDI

Hayat sınavlar ve tatsız sürprizler ile her an bizi karşı karşıya bırakıyor.

CERRAHLAR NEFES ALDI

 

Hayat sınavlar ve tatsız sürprizler ile her an bizi karşı karşıya bırakıyor. Bir an da bir tufan bir buhran her şeyi değiştirebilir. Hayatı çekilmez hale getirebilecek bir çok unsur var aslında. Bir virüs bizi evimize kapatabilir. Bir yanlış karar bütün paramızı kaybetmemize sebep olabilir. Bir yakınımızın ölmesi bizi duygusal bir boşluğa sürükleyebilir. Bir kaza hayat kalitemizi çok ama çok değiştirebilir.

 

 

Hayatımızı değiştiren ne olursa olsun mutlaka bir çözüm veya bir teselli her zaman vardır. Teknoloji ve sevdiklerimiz veya her ikisinin de doğru birleşimi her zaman bize çözüm olabilir veya bize çözüm sunabilir. Sağlık elbette her şeyden önemli. Sağlık olmaz ise hiçbir şey olmaz. Önce can sonra canan boşa söylenmiş bir laf olmasa gerek.

Sağlık sektöründe hayatımızın kalitesini koruyabilmemiz veya sağlık sorunlarımıza çözüm olabilecek araştırmalar yüzyıllar boyunca yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Günümüzde araştırmacılar ve bilim adamları tabii ki çok daha şanslılar. Neden mi? Çünkü sizlerin de tahmin edebileceği gibi teknoloji ve plastikler çok farklı çözümler ve gelişmeler sunabilmektedir.

 

 

Zeniva polietereterketon (PEEK) reçinesi ile Carbon22  ayak ve ayak bileği ameliyat için yeni Creed kanül Vida Sistemi cerrahların yüzünü güldürüyor. Bu gelişmiş yeni vida sistemi yakın zamanda FDA’dan 510(k) onay aldı. Yeni sistemin ortolüsent, plastik-metal hibrit kompozitini oluşturmak için Solvay’ın implant dereceli radyolüsent Zeniva  PEEK  reçinesi, son işlemden önce bir titanyum çekirdek üzerine kalıplanır. Bu yüksek performanslı malzeme çözümü, vidanın röntgen veya bilgisayarlı tomografi (BT) taramasıyla görülmesini sağlarken, cerrahın görsel bozulma veya artefakt olmadan implant bölgesinin yakınındaki ve arkasındaki anatomik ayrıntıları doğru bir şekilde değerlendirmesini sağlıyor. Yeni Creed Kanüllü vidalar, Carbon22’nin benzersiz üretim teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. 

 

Bu çığır açan süreç, işleme sırasında önemli ve pahalı hurda üreten geleneksel titanyum vidalara kıyasla malzeme israfını azaltarak maliyetlerin kontrolüne yardımcı oluyor. Ayrıca Carbon22 hybrid, tamamen PEEK vida tasarımlarıyla gerçekleştirilemeyen daha agresif bir kesme ucu sağlar. Solvay Özel Polimerler için Healthcare Global Pazarlama Müdürü Anna Maria Bertasa, “PEEK’in doğal bir özelliği olmayan titanyuma güçlü bir yapışma sağlamak için Carbon22 ile yakın bir şekilde çalıştık” dedi. Tam titanyum vidalar X ışınlarına karşı opak olmasına ve tüm PEEK vidaların görüntülenmesi çaplarından etkilenmesine rağmen, Creed hibrit kompozit vidalar X ışınlarının kemiğe geçmesine izin verir. Bu yeni vidalar, kemikli yapıların görselleştirilmesini büyük ölçüde geliştiren bir ana hat oluşturuyor. Cerrahlar bu özelliği cerrahi prosedürler sırasında vida yerleşimini doğrulamak, ameliyat sonrası pozisyonu kontrol etmek ve takip randevularında iyileşme sürecinin durumunu belirlemek için kullanabilir. Vida yerleşimini görüntüleyebilme yeteneği, cerrahlara daha fazla güven verir ve daha iyi hasta sonuçları elde etmelerine yardımcı olabilir.

Sağlık sektöründe yeni bir çağ açan plastik vidalar, hem hastalaın hem de doktorların derin bir nefes almalarını sağlıyor.

 

 

BAS PEDALA

Hayat sınavlar ve tatsız sürprizler ile her an bizi karşı karşıya bırakıyor.
PAYLAŞ