ENGELLER KAFAMIZDA

Doğuştan ve bir sebep ile engelli olabilirsiniz. Hayata küsmeden geleceğe odaklanmak ve yaşama adapte olmak çok kolay olmayabilir.

ENGELLER KAFAMIZDA

 

Doğuştan ve bir sebep ile engelli olabilirsiniz. Hayata küsmeden geleceğe odaklanmak ve yaşama adapte olmak çok kolay olmayabilir. Her şey çok normalken bir anda engelli olmuş olabilirsiniz, kabullenmek çok kolay olmayabilir. Unutmayın ve farkında olun; dünyada 1 milyar engelli birey yaşıyor. Dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engelli bireylerden oluşuyor.

Teknoloji engelleri kaldırmamızda gün geçtikçe daha da etkili bir şekilde hayatlara dokunuyor. Bir çok proje üretilmekte ve farkındalık yaratılmaktadır. Çok klişe belki de ama unutmamalıyız ki engeller kafamızın içinde hayatın için de değil. Yanlış yere park edilen bir araç, yanlış tasarlanan bir merdiven veya ruhu körleşmiş bir insanoğlu engelleri daha da büyütür. Bu engelleri kaldırmak bizim elimizde.

Engelleri kaldırmak isteyen bir ürün daha tasarlandı ve hayatımızda ki yerini aldı. Degree Inclusive, görme kaybı eksik veya engelli üst ekstremite gibi engelli kişiler için özel olarak tasarlanmış ambalajında ​​gelen ilk deodorant üründür. Sınırlı kol hareket kabiliyetine sahip kişiler, bir deodorant kapağını döndürmekte, bir çubuğu çevirmekte veya bir sprey kutusunu aşağı itmekte zorlanmaktadır. Mevcut paketler için tipik eylemler gereklidir. Bu yüzden Degree, uygulaması kolay bir deodorant paketi oluşturmak için Wunderman Thompson’dan mesleki terapistlere, mühendislere, danışmanlara ve tasarımcılara ulaştı, engelli bireyler ile ürünü tecrübe etti.

 

 

Prototip paketinin benzersiz özellikleri şunlardır:
• Tek elle kullanım için çengelli tasarım.
• Kapağın kolayca çıkarılması ve tekrar kapanması için manyetik kapaklar.
• Hareket kabiliyeti sınırlı veya kolları olmayan kullanıcılar için daha kolay uygulama için ergonomik tutuş.
• Görme bozukluğu olan veya görmeyen kullanıcılar için etikette Braille talimatları.
• Kaydırmada daha fazla yüzey alanına ulaşmak için daha büyük bir roll-on uygulayıcı.

 

 

Degree, Chicago Deniz Feneri , Açık Stil Laboratuvarı ve Musküler Distrofi Derneği ile ortaklaşa çalışarak, ABD’de bu yeni ürünü denemeye 200 engelli kişiyi davet etti. Katılımcılardan, işlevsellik ve mesajlaşma dahil olmak üzere ürün ve paket hakkındaki geri bildirimlerini paylaşmaları istendi. Toplanan verilerin girdisi, gelecekteki ticari lansmanı için ürünü / paketi iyileştirmeye yardımcı olacak. SOUR tasarım stüdyosu, Degree’nin kullanıcı denemesi için 200’den fazla prototipi yarattı. SOUR’un ortağı Pınar Güvenç, “İlk prototipler hızlı yineleme için şirket içinde 3 boyutlu olarak basılmışken, son prototip reaksiyon enjeksiyonlu kalıplama yoluyla üretildi.” diye belirtiyor.

Ürün sadece engelli bireyler için üretilmiş gibi algılansa da aslında bir sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm projesi aynı zamanda. Ürünler kullanıldıktan sonra geri dönüşümü için ve yeniden doldurulması için planlar hazır bile. Dünyada güzel şeyler olmaya devam ediyor. Bu dünyayı koruyacak olan iyi insanlardır.

 

BAS PEDALA

Doğuştan ve bir sebep ile engelli olabilirsiniz. Hayata küsmeden geleceğe odaklanmak ve yaşama adapte olmak çok kolay olmayabilir.
PAYLAŞ