EV Mİ OFİS Mİ?

Pandemi ile birlikte daha önce bir çok kez yazdığımız gibi hayatın akışı tamamıyla değişmiş durumda. Bütün alışkanlıklarımız, bütün rütinler bir anda hayatımızdan çıkmasa da keskin bir şekilde şekil değiştirdi. Tabii ki bunların en başında iş hayatımız geliyor.

EV Mİ OFİS Mİ?

 

Pandemi ile birlikte daha önce bir çok kez yazdığımız gibi hayatın akışı tamamıyla değişmiş durumda. Bütün alışkanlıklarımız, bütün rütinler bir anda hayatımızdan çıkmasa da keskin bir şekilde şekil değiştirdi. Tabii ki bunların en başında iş hayatımız geliyor.

Giderek daha fazla evden çalışıyoruz, ancak evlerimizdeki mobilyalar her zaman iyi çalışma koşulları sağlayacak şekilde tasarlanmıyor. Uzaktan çalışma ve konforu birleştiren ergonomik bir kolçak, bir bilek destekleyici hiç te fena olmazdı değil mi?

 

 

Mouzen olarak adlandırılan küçük bir cihaz, uygun olmayan bir çalışma ortamından kaynaklanan bileklerdeki gerginliği ve omuz ağrısını gidermek için tasarlandı. Gün boyu fare ve klavye ile çalışırken kolların pozisyonunu optimize etmek, bileklerde ve omuzlarda gerginliği azaltmak için tasarlanmış ergonomik bir kolçak. Mesleki deformasyonu engellemek ve gerginliği gidermek için ideal bir ürün gibi gözüküyor.

Masanın kenarına takılan bir rafın üzerinde yer alan döner bir yastık bize ek alan yarattığı gibi aynı zamanda ergonomik bir mause kullanım koşullarını sağlıyor. Kopolimer, poliamid ve poliüretan üretilen bu icat hareketlerinizi takip ederek en uygun çalışma koşullarını sağlıyor.  Soldan sağa dönebilir ve ayrıca fareyi yukarı veya aşağı hareket ettirirken ileri ve geri kayabilir gibi bir çok hareketi sabit bir bilek ile yapmanızı sağlamanın yanı sıra konforunuzu da yükseltmektedir.

 

 

Mouzen denilen bu ürün, kullanıcıları oturur pozisyonda omuzlar ve sırtlar için ideal olan dik bir duruş benimsemeye zorlarken, kolun serbestçe kaymasını ve doğal bir pozisyonda kalmasını sağlamak için tasarlandı. Ayrıca fare kullanırken bileklerdeki gerginliği ve genellikle kötü duruş ve kötü ergonominin neden olduğu omuz ağrısını hafiflemenize yardımcı olur. Ayrıca, kolun veya dirseğin geleneksel bir kolçağa veya masanın kenarına yaslanmasından kaynaklanan sürtünmeye de son verir.

Mouzen çıkarılabilir ve taşınması kolaydır. Her türlü yüzeye (0,5 cm’den 5,5 cm’ye kadar) veya açıya uyarlanabilen, 2 dakikadan kısa sürede takılabilen, rafa entegre edilmiş ayakları ve kenetleme sistemi sayesinde her masaya takılabilir. Kelepçeleme mekanizması 21 Kilo’ya kadar ağırlık taşıyabilir ve mükemmel stabilite, sağlamlık ve mukavemeti garanti ediyor.

 

 

Masalar, koltuklar, elektronik cihazlar artık ev ve ofis olarak ayrılmayacak gibi gözüküyor. Çünkü yaşam alanları artık pek değişmiyor gibi. Ev ofis, ofisler ev olmuş durumda. Ev mi ofis mi diye sormak aslında çok yersiz bu durumdan dolayı. Ancak akıl sağlımız için bu ayrımı mekan olarak yapamıyorsak bile zaman dilimi olarak yapmalıyız. Hayatın devam ediyor olması ve şekil değiştiriyor olması bir mutasyona sebep olmuş olsa bile ruhumuzu da beslememiz gerektiği ve bunun için de kendimize zaman ayırmamız gerektiği bir gerçek. Bu gerçeği de inkar etmez varoluşumuza ters. Yoksa var olmamızın sebebi sadece çalışmak ise bu çok ürkütücü.

 

 

PAYLAŞ