MONODOZ HAYATI KORUR

Çok basit ama etkili hem de bir o kadar havalı bir kelime; monodoz… Anlamı sizlerin de çok kolay tahmin edeceğiniz gibi mono yani bir ve doz kelimesinin birleşimi ile oluşmuş, tek doz tek kullanımlık gibi anlamlara gelen sihirli kelime.

Çok basit ama etkili hem de bir o kadar havalı bir kelime; monodoz… Anlamı sizlerin de çok kolay tahmin edeceğiniz gibi mono yani bir ve doz kelimesinin birleşimi ile oluşmuş, tek doz tek kullanımlık gibi anlamlara gelen sihirli kelime.

 

Bir çok anne baba çocukları için monodoz kelimesini öğrenmişlerdir. Çocuklarımız geleceğimiz, solunum yolun enfeksiyonlarında bu kelimeyi öğrendi aslında. Çocuklarımızın değerli varlıklarımızın, hasta olduklarında solunum yollarında yaşanan nefes zorluklarını gidermek, kısaca solunum yollarını açmak ve rahatlatmak için uygulanan deniz suyunun burundan verilmesi sonucunda, çocukların rahatlamasıyla ebeveynlerin suratında oluşan ani mutluluk ifadesi sağlayan monodozlar. İçinde barındırdığı sıvıyı, muhafaza eden, tek doz olarak tek kullanımını sağlayan, çok pratik açılan ve elastik yapısı ile hasar görmeyen bu kapsüller tabii ki plastik… Plastik hayatımızın her noktasında her alanda bize pratik ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Artık lütfen bunu kabul edelim. Kabul etmememiz gereken konu insanoğlunun plastikleri doğaya şuursuzca atmasıdır. Konumuza dönsek iyi olacak. Plastikten üretilen monodozların yapısı çok basittir.

PVC/PET plastik şişe şekillendirme, sıvı dolum ve mühürlemeden toplamda üç adımdan oluşan monodoz hazırlanması; el kremi, protein saç kremi, nem kremi, BB kremi, CC kremi, polipeptit kremi, temizleyici kremi gibi yüz kremi, losyon, jel ve şampuan çeşitleri, zeytin yağı, sirke kısacası sıvı formda olan her ürün için kullanılabilir. Soğuk krema, olgunlaştırıcı krema, sıcak kakao kremi, göz kremi, besleyici gündüz kremi, vücut kremi, tıraş kremi, bebek kremi daha neler neler… Pandemi sürecinin başlaması ile gıda sektöründe yıldızlaşan monodozlar, hijyenin sağlanması ve özellikle sosların kullanımında cankurtaran gibi yetişmiştir sektörün imdadına. Sosyal mesafeye uyarak bir işletmede sipariş verdiğinizde veya paket servis istediğinizde, salatanıza koymak istediğiniz zeytinyağı, sirke ve nar ekşisini çok basit ve hızlıca monodozu açarak dökebiliyorsunuz. Sadece soslar değil tabii ki, gıda işletmelerinde serviste kullanılan likidite olan büyün ürünlerde monodoz tercih edilmelidir. Monodoz sunulmuyorsa işletmeleri bilgilendirerek monodoza yönlendirmek hem pandemiyi yönetmek hem de hijyeni sağlamak açısından faydalı olacaktır.

Monodoz kullanımının faydaları;

  • Uygun doz kullanımının sağlanması açısından önemlidir,
  • Aşırı kullanımı sağlamak açısından önemlidir,
  • İhtiyaç duyulan miktarın taşınması çok daha kolaydır,
  • İhtiyaç duyulan miktarın muhafazası için etkilidir,
  • Hijyenin sağlanması için önemlidir,
  • Kullanımın pratik olması sebebi ile tercih sebebidir,
  • Pazarlama ve tercih sebebi olması açısından etkildir.

İlaç, gıda, ev tüketimi ve bir çok sektörde daha önce keşfetmediyseniz monodoz ile tanışmanın tam zamanı.

PAYLAŞ