TARZINI YANSIT

Bizleri anlatan bize özel bir çok obje kimliğimizdir. Bazen bir kolye bazen ise bir anahtarlık adeta imzamız gibidir.

TARZINI YANSIT

 

Bizleri anlatan bize özel bir çok obje kimliğimizdir. Bazen bir kolye bazen ise bir anahtarlık adeta imzamız gibidir. Uzun zamandır kamp gezileri ve dağ yürüyüşleriyle ilgili belirsiz anıları çağrıştıran ve dolayısıyla bir çekmecenin arkasında unutulan eski moda bir nesne olarak kabul edilen su şişesi, hayatımıza hızlı bir geri dönüş yapmış durumda. Çevreye karşı sorumlu bir zihniyetin sembolü olarak, sürdürülebilir kalkınmanın amiral gemisi nesnelerinden biri gibi adeta.

 

 

Çalışma masalarımızda, spor çantalarımızda, çocuklarımızın beslenmelerinde zaten gizli bir kahraman olarak hayatımızda idi su şişeleri. Ancak pandemi ile birlikte doğa ile kucaklaşma hızlı arttı. İnsanlardan uzaklaşmak biraz nefes almak için dağlara bayırlara vurduk kendimizi. Tek kullanımlık kültürümüzden ve tabii ki şu şişeleri dezenfekte etmek derdinden kurtulmak için bize özel sadece bize ait şu şişeleri kurtarıcımız oldu bir anda.

 

 

Su şişesinin ani popülaritesi, hem uygun maliyetli hem de yeniden kullanılabilir olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır, bu da onu 4R’ler – Reddet, Azalt, Yeniden Kullan, Geri Dönüştür ilkesiyle mükemmel bir şekilde uyumlu hale getirmektedir. Tek kullanımlık plastik şişeler ve bardaklar yerine su şişesi kullanmak, israfı önlemenin en kolay yollarından biridir ve tek kullanımlık kaplara harika bir alternatiftir.

 

Bana su şişeni göster sana kim olduğunu söyleyeyim dersek pekte yanılmayız sanırız. Su şişeleri her yerde. Su şişesi en moda nesne haline geldi, olmazsa olmaz, gösterilmesi gereken bir aksesuar gibi adeta. Geçmişteki eski moda, çukurlu çelik su şişelerinin yerini artık tüm şekil ve renklerde, sade, renkli ve çiçekli, zarif ve grafiksel, genellikle özelleştirilebilir tasarımcı objeleri aldı. Onları Instagram’da sergileyen rapçilerden, şovlarında onları sahneye çıkaran moda tasarımcılarına kadar, su şişeleri her alanda karşımıza çıkıyorlar! Başlangıçta, askerlerin ve maceracıların içeceklerini taşıdıkları ve sakladıkları kuru, içi boşaltılmış bir kabak su şişesi olarak kullanılmaktaydı. Zamanla ahşap kapların yerini deri, sonra metal aldı ve nihayetinde mevcut plastik su şişeleri üretildi. Artık modaya uygun ve modern su şişeleri kullanılmaktadır. Plastik şişelerin dayanıklı, kullanıma göre uyarlanabilir olması ve tekrar tekrar kullanılabiliyor olması hayatımızı kolaylaştırmak ile kalmayıp doğayı da koruyor olması plastiğin faydalarından sadece bir kaçıdır. Plastik modeller, malzemenin sağladığı tüm avantajlara sahiptir: şeffaf, hafif, darbeye dayanıklıdır, herhangi bir şekle veya renge girebilir ve ayrıca özelleştirilebilir. Tüketicilerin aralarından seçim yapabileceği çok sayıda seçenek olması ise paha biçilemez.

 

 

Bir çok alanda olduğu gibi değişen moda anlayışı, değişen hayat standartları ve değişen sorumluluklar plastik şu şişelerinin de önemini her geçen gün artırmaktadır. Tarzımızı yansıttığımız bir obje olarak değil sadece aynı zaman da ihtiyaçlarımızı karşılamak için en doğru ürün olması sebebi ile plastik şişeler tüketimin tam merkezine yerleşmiş durumdadır. Doğada terk edilmiş ve insan oğlu tarafından atılmış tek kullanımlık malzemesi ne olursa olsun şişeleri görmek istemiyorsanız siz de doğayı koruyan tekrar tekrar kullanılan plastik su şişeleri ile tarzınızı yansıtmaya ne dersiniz?

 

 

BAS PEDALA

Bizleri anlatan bize özel bir çok obje kimliğimizdir. Bazen bir kolye bazen ise bir anahtarlık adeta imzamız gibidir.
PAYLAŞ