EN KÖTÜ PİYANGO

Piyangolar her zaman kitlereler tarafından ilgi çekicidir ve insana heyecan verir.

 

Piyangolar her zaman kitlereler tarafından ilgi çekicidir ve insana heyecan verir. Ya bana çıkarsa? Çıkmaz demeyin şansınızı deneyin… bir çok pazarlama yöntemi ile kendimizi bir anda bir çekilişin heyecanında buluruz kendimizi. Büyük bir para çekilişi veya bir araba piyangosu, kim bilir bir tatil de olabilir… ve yupiiii kazandınız!!! Ama öyle bir piyango var ki kimse kendisine çıksın istemez.

 

 

Hangisi diye sesleri duyar gibiyiz… Tabii ki Covid-19 piyangosu!!! Son zamanlar da duyduğumuz en yaygın korku filmi senaryosu ve en kötü piyango çekilişinden size bahsetmek istiyoruz. Önce bir telefon sesi ve bir bakarız iki gün önce birlikte mesafemizi koruyarak, maske ile sohbet ettiğimiz biri bizi arıyor. Telaşlı ve korku dolu bir ses tonu ile ama bir taraftan da pozitif bir enerji ile ‘hey dostum dün akşam ben kendimi çok iyi hissetmiyordum ve hastaneye giderek Covid-19 testi yaptırdım pozitifim sana da haber vermek istedim sende yaptırmalısın’ der. Bir anlık sessizlik iyi dilekler sunularak telefon kapatılır ve kendimizle baş başa kalırız. Sorgulamalar başlar, neden nasıl niçin soruları sorulmaya başlanır ama bunların artık önemi yoktur. Bir karar vermek zorundasınız ve bir karar vermek için düşünceler şuursuz zihniniz de dolaşmaya başlar. Test yaptırmalıyım, yaptırmalımıyım, yok canım benle alakası yok… ve en son kafamızda ki o çılgınca soruya yanıt bulmak için hastaneye gidilir, sessizce test yaptırılır, büyük hüsran ile testin yirmi dört saat sonra belli olacağı öğrenilir. Aslında zaten biliyorduk yirmi dört saat sonra çıkacağını ama bir umutla o an o saniye negatifffff cevabını almak umuduyla bekliyordunuz değil mi? Şimdi büyük piyango çekilişi başlıyor işte. Acaba piyango bize vurdumu? Ne olur bana çıkmasın der ve bekleriz… Konuşuruz, yemek yeriz, sohbet ederiz, istemsiz güleriz, tam bir psikolojik savaş başlamıştır.

 

 

Peki bunun daha kısa yolu yok mu? Daha hızlı sonuç almak, daha hızlı önlem almak, daha hızlı karantinaya girmek hayatı hatta hayatları kurtarıyor sonuçta! Polimer teknolojisi ile hızlı ve doğru Covid-19 testleri imdadımıza yetişti.

 

 

AptarGroup tarafından geliştirilen Activ-Film teknolojisi, hızlı teşhis kitinin test doğruluğunu etkileyebilecek çevresel koşullardan koruyor. AptarGroup Inc. tarafından geliştirilen Activ-Film teknolojisi, yakın zamanda FDA’dan Acil Kullanım İzni almış olan COVID-19 için yeni bir SARS hızlı antijen testini korumak için seçildi. Aptar, bir dizi ilaç dağıtımı, tüketici ürünü dağıtımı ve aktif malzeme çözümleri tasarlar ve üretir. Görsel olarak okunan test, sonuçları 10 dakika içinde verir ve ek enstrümantasyon gerektirmez. Quidel, okul sistemleri ve kırsal alanlar da dahil olmak üzere küresel ekonominin acil test ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacak uygun fiyatlı ve doğru COVID-19 testlerine genişletilmiş erişim sunuyor. Aptar CSP Technologies’in Activ-Filmi, neme ve test doğruluğunu etkileyebilecek diğer çevresel koşullara karşı koruma sağlamak için teşhis kitine entegre edilmiştir. Activ-Film, Aptar’ın teşhis çubuklarını barındırmak için Activ-Vial ve teşhis kasetlerine entegre edilmiş Activ-Tab gibi çeşitli konfigürasyonlarda geniş bir özel tasarlanmış koruma yelpazesi sağlayan tescilli 3-Fazlı Activ-Polimer teknolojisini kullanır. Covid-19 krizi ilerlemeye devam ederken, oyunun kurallarını değiştiren bu çözüm, dünya genelindeki topluluklarda Covid-19 testi için acil talebi karşılamaya yardımcı olacak.

Piyangonun size çıkmaması için kişisel tedbirlerinizi alınız ve sosyal mesafeye dikkat ediniz.

 

 

BAS PEDALA

Piyangolar her zaman kitlereler tarafından ilgi çekicidir ve insana heyecan verir.
PAYLAŞ