GÖNLÜMÜZÜN BİRİNCİSİ

Geri dönüşüm için çalışan, gönüllü olan, profesyonel olarak araştıran, yerdeki atığı alıp ayrıştıran herkes gönlümüzde birinci. Şimdi size öyle güzel öyle değerli bir projeden bahsedeceğiz ki duygulanmamak mümkün değil.

Geri dönüşüm için çalışan, gönüllü olan, profesyonel olarak araştıran, yerdeki atığı alıp ayrıştıran herkes gönlümüzde birinci. Şimdi size öyle güzel öyle değerli bir projeden bahsedeceğiz ki duygulanmamak mümkün değil.

 

Haziran 2019’da başlatılan Geri Dönüşümlü Plastik Zafer Töreni Podyum Projesi, Japonya’nın dört bir yanından büyük perakendeciler ve 113 okulun işbirliği ve P&G Group ofis ve kuruluşlarının aktif katılımıyla vatandaşları kullanılmış ev plastiklerini geri dönüşüm için bağışlamak üzere harekete geçirdi.

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi 28 Eylül Pazartesi günü yaptığı duyuruda, tüm Paralimpik ve Olimpiyat Zafer Törenlerinde kullanılacak podyumları oluşturmak için yeterli plastiği başarıyla topladığını duyurdu.

.

Büyük işbirliği, yaklaşık dokuz ayda toplanan her biri 900 gram ağırlığındaki yaklaşık 400.000 şişe çamaşır deterjanına eşdeğer 24,5 ton kullanılmış plastik kampanyanın Mart 2020’ye kadar toplama hedeflerine ulaşmasını sağladı.

Tokyo 2020 Oyunları, halkın zafer podyumları töreni misali kullanılmış plastikten üretilen ilk Olimpik ve Paralimpik Oyunlar podyumu olacak. Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, daha sürdürülebilir bir topluma doğru çalışmak için hem Japonya’da hem de yurtdışında sürdürülebilir çözüm örneklerini sergileyen ‘Birlikte daha iyi ol’ konseptiyle oyunların temel bir unsuru olarak sürdürülebilirliği savunmuştur.

 

Kaynak Yönetimi, Tokyo 2020’nin geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanmayı ve satın alınan tüm öğelerin yüzde 99’unu yeniden kullanmayı veya geri dönüştürmeyi hedeflediği kilit odak alanlarından biridir. Bu proje aynı zamanda halkın sürdürülebilirliğe daha geniş katılımını kolaylaştırma teşvikine de katkıda bulunuyor.

Bu teşvikin en önemli örneği, kullanılmış cep telefonları gibi küçük elektronik cihazların Japonya’daki halktan toplandığı ve geri dönüştürüldüğü, tüm Paralimpik ve Olimpik altın, gümüş ve bronz madalyaların tamamen üretilmesine olanak tanıyan Tokyo 2020 Madalya Projesi’dir. Tokyo 2020 ayrıca, mekanlarda kullanılan elektriğin yüzde 100’ünün yenilenebilir kaynaklardan geldiği, karbonsuz Oyunlar yapmayı hedefliyor.

 

Geri Dönüşümlü Plastik Madalya Töreni Podyum Projesi Koleksiyonu, Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi ve P&G Group bünyesindeki Procter & Gamble Japan Ltd. işbirliği ile gerçekleştirildi. Tokyo 2020 Zafer Töreni Podyumunun tasarımı daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Ne diyelim darısı başka olimpiyatlara olsun!!!

PAYLAŞ