GÖREVİMİZ TEHLİKE

Büyük büyük bavullar, havalı bir o kadar da gizemli açılan bavul kapakları, dünyayı kurtaran ekipmanlar… Haberlerde hepimiz görmüşüzdür başkanları koruyan gözlüklü afilli abilerin elinde dron savarlar yanlarında kara büyük bavullar veya filmlerde CIA, FBI, KGB...

Büyük büyük bavullar, havalı bir o kadar da gizemli açılan bavul kapakları, dünyayı kurtaran ekipmanlar… Haberlerde hepimiz görmüşüzdür başkanları koruyan gözlüklü afilli abilerin elinde dron savarlar yanlarında kara büyük bavullar veya filmlerde CIA, FBI, KGB, James Bond aklınıza ne geliyorsa büyük bir operasyon öncesi istihbarat sırasında duvar büyüklüğünde bavullar taşınır veya günlük hayatımızda pahalı mı pahalı ürünlerin sunumunda muhafaza edilmesi amacıyla dokunmaya çekindiğimiz bavullar… Hepsinin amacı aynı aslında havalı olmak değil içindeki değerli ürünleri en iyi şekilde muhafaza etmek.

Düşünün ki kamu, sivil savunma veya tüzel kişilik olarak güvenlik sebebi ile yüzbinlerce dolar fiyatında olan termal bir kamera kullanıyorsunuz ve bu termal kamerayı taşımak zorundasınız, en iyi şartlarda nasıl taşırsınız? Denizcilik sektöründe çok önemli görevlerde su altı veya su üstü dron kullanıyorsunuz ve her proje farklı bir ülkede farklı bir limanda, bu dronun lojistiğini nasıl sağlarsınız? Sağlık sektöründe laparoskopik cerrahide bir cihaz kullanıyorsunuz ve çok iyi muhafaza edilmek durumunda nasıl muhafaza edersiniz?

Cevabı çok basit aslında Polipropilen (PP) malzemeden üretilmiş bavullar ile yukarıda sorduğumuz bütün sorularınıza çözümleri üretebilirsiniz. Mühendislik plastikleri polipropilen ile istenilen özelliklerde ve istenilen biçimlerde, değerli cihazları taşıyabileceğiniz ve muhafaza edebileceğiniz plastik bavulları size sunmaktadır.

 

Polipropilen bavullar malzeme yapısı itibarı ile çekme mukavemeti en yüksek termoplastiklerden biridir. Bu plastik katkı maddeleriyle güçlendirildiğinde adeta harikalar yaratmaktadır. Darbeye karşı mukavemeti yüksek olduğundan kırılganlığı azdır. Isıya karşı dirençlidir ve 150 Cº’nin altındaki buhardan etkilenmez. Açık havaya karşı oldukça dayanıklıdır. Kimyasal asitlere karşı dirençlidir ve sulandırılmış asitlerden etkilenmez. Elektrik iletkenliği olmadığı için iyi bir koruma sağlar. Kısaca istenilen her ortam için farklı özelliklerde farklı donanımlarda plastik bavul üretmek çok kolay.

Plastik bavulun veya taşıma çantasının içinde ki ürün elektriğe maruz kaldığında etkilenmesin, denizin soğuk sularında bozulmasın, açık alanda güneş ışınları onu eriyip bozmasın, çatından atalım kırılmasın, herhangi bir sıvı onu etkisiz hale getirmesin diyorsanız polipropilen bavulları inceleyin. Tabii işin birde moda tarafı! Yeşil kamuflajınıza özel yeşil bavullar, siyah takım elbisenize ve gözlüğünüze uygun simsiyah bavullar veya mavi tulumunuza uygun mavi plastik bavullar artık vitrinlerde, tükenmeden alın…

İşin şakası bir yana çok kritik alanlarda çok önemli cihazların geliştirilmesi ve üretilmesi, zaman ve maliyet açısından önemli olduğu kadar üstlenilen vazife için daha da önemlidir. Görevimiz tehlikesi ile dünyayı kurtarıyorsak bizi mutlaka polipropilen korumalı, işinizi şansa bırakmayın.

PAYLAŞ