PLASTİK HAYAT KURTARIYOR

Bugün, Covid-19 salgını tüm toplumları derinden etkiliyor. Bunun neden olduğu sosyal ve ekonomik etkiler acil eylemler gerektirir ve orta ve uzun vadeli sonuçları hep birlikte göreceğiz. Tüm dünyada Covid--19 krizine karşı mücadelede koruyan plastik ürünler çok önemlidir. Tıbbi cihazlar ve kişisel koruma ekipmanları mevcut olan tüm kapasite ile üretilmektedir ve plastik ürünlerin pandemi ile mücadeleye nasıl yardımcı olduğu açıkça ortadadır. Plastik ve Kimya sektörü sadece Covid—19 krizinde değil daima sağlık sektörünün yanında olmuştur.

Bugün, Covid-19 salgını  tüm toplumları derinden etkiliyor. Bunun neden olduğu sosyal ve ekonomik etkiler acil eylemler gerektirir ve orta ve uzun vadeli sonuçları hep birlikte göreceğiz. Tüm dünyada Covid–19 krizine karşı mücadelede koruyan plastik ürünler çok önemlidir. Tıbbi cihazlar ve kişisel koruma ekipmanları mevcut olan tüm kapasite ile üretilmektedir ve plastik ürünlerin pandemi ile mücadeleye nasıl yardımcı olduğu açıkça ortadadır. Plastik ve Kimya sektörü sadece Covid—19 krizinde değil daima sağlık sektörünün yanında olmuştur.

Hastanelerde anti-bakteriyel vinil döşeme, sabunlar, dezenfektanlar, yiyecekler için temizlik ekipmanı ve ambalajına kadar, pandemi ile savaşmaya yardımcı olmak için plastiklere ihtiyaç duyulmuştur. Özellikle plastik ambalaj, bu kriz sırasında gıda ve diğer temel ürünlerin tedarik zincirlerinin çalışmasını sağlamak için son derece önemlidir. Ek çabalarla, daha önce kişisel koruma ekipmanı veya tıbbi cihazların imalatına dahil olmayan şirketler, çok ihtiyaç duyulan ürünleri sağlamak için üretim hatlarını değiştirmektedirler.

RadiciGroup, Bergamo, İtalya, koronavirüsle savaşan doktorları, hemşireleri ve sağlık çalışanlarını korumak için önlük, kapak ve ayakkabı kılıflarının üretimi için 10.000 metre / 32.808 fit kumaş sağladı.

Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentindeki Dukane Ekibi, hastaneleri, ilk müdahale ekiplerini, bakım evlerini içeren kritik ihtiyaç sahibi kuruluşlara 10.000’den fazla koruyucu maske üretmek üzere plastik kaynak yaratmak için şirketin ultrasonik ekipmanından yararlandı.

İş Uygulamaları Yöneticisi Wolfgang Abele, çift yönlü yönlendirilmiş film tedarikçisi Flex Film USA, PlasticsToday’a Covid-19 ile mücadelede tek ve çok kullanımlı esnek poşet torbalar için filmleri bağışlayacağını söyledi.

50.000 KOBİ’den oluşan plastik dönüştürme endüstrisi, diğer tüm endüstriler gibi, bu benzeri görülmemiş krizin etkilerini azaltmak için tüm gücüyle çalışmaktadır. Sanayi ve yetkililer, tüm dikkatlerini krizin yönetimine vererek ve önümüzdeki 12 ay içinde dünya vatandaşlarının sağlığı ve güvenliği üzerinde yoğunlaşarak ve krizden sonra zararlarını artıya dönüştürmek için faaliyetleri sürdürecekleri şüphesizdir.

PAYLAŞ